Sztuczna inteligencja
Co to jest sztuczna inteligencja?
Sztuczna inteligencja (AI- ang. Artificial intelligence) to najprościej rzecz ujmując próba zastosowania cech ludzkiej inteligencji w systemach, maszynach, technologiach itp. Wbrew pozorom nie jest to jeden z filmowych robotów- chodzi o to, by opracowane rozwiązanie było w stanie myśleć i działać podobnie do człowieka. AI odnosi się do procesów takich jak np. uczenie się, rozwiązywanie problemów i percepcję. Dzięki temu maszyna jest w stanie wykonywać coraz trudniejsze zadania, wspierając przy tym ludzką pracę. Największym atutem sztucznej inteligencji jest wybieranie przez nią takich działań, które są najbardziej optymalne i prowadzą do osiągnięcia sukcesu.
Co potrafi sztuczna inteligencja?
Umiejętności AI są ogromne i stale rosną, jednak wśród funkcji sztucznej inteligencji najczęściej spotykanych w życiu codziennym wymienić można:
- analizę danych,
- rozpoznawanie i analizowanie obrazów,
- zamianę mowy na tekst i odwrotnie,
- rozpoznawanie komunikatów głosowych,
- wspieranie podejmowania dobrych decyzji,
- automatyczne wypełnianie danych.
Do czego jest stosowana sztuczna inteligencja?
Możliwości zastosowania sztucznej inteligencji są nieograniczone. Jej uniwersalność pozwala na zastosowanie jej w niemal wszystkich branżach. AI znajduje zastosowanie zarówno w skomplikowanych zabiegach chirurgicznych, jak i w sektorze bankowym np. do wychwytywania podejrzanych transakcji. Wskazuje to na wszechstronność sztucznej inteligencji, która może być zorientowana na jedno zadanie (słaba) np. w grach video lub na wykonywanie zadań o wiele bardziej złożonych (silna) np. w samochodach samojezdnych. Ograniczeniem dla sztucznej inteligencji na jej obecnym etapie rozwoju jest w zasadzie jedynie ludzka wyobraźnia.
Co nasza firma wie o sztucznej inteligencji?
Nasz autorski system Bpower2 wykorzystuje sztuczną inteligencję w niezwykle funkcjonalny sposób. Dzięki temu jest w stanie ułatwić i usprawnić pracę firmy z każdej branży. Odkrywaj jego możliwości – więcej na ten temat tutaj:
NAUCZANIE MASZYNOWE
Źródło: https://www.investopedia.com/terms/a/artificial-intelligence-ai.asp
Czy jest możliwość rozpoznawania sygnatury sprawy sądowej?
Tak, jak najbardziej.