Bpower2

Sztuczna inteligencja

Co to jest sztuczna inteligencja?

Sztuczna inteligencja (AI- ang. Artificial intelligence) to najprościej rzecz ujmując próba zastosowania cech ludzkiej inteligencji w systemach, maszynach, technologiach itp. Wbrew pozorom nie jest to jeden z filmowych robotów- chodzi o to, by opracowane rozwiązanie było w stanie myśleć i działać podobnie do człowieka. AI odnosi się do procesów takich jak np. uczenie się, rozwiązywanie problemów i percepcję. Dzięki temu maszyna jest w stanie wykonywać coraz trudniejsze zadania, wspierając przy tym ludzką pracę. Największym atutem sztucznej inteligencji jest wybieranie przez nią takich działań, które są najbardziej optymalne i prowadzą do osiągnięcia sukcesu.

Co potrafi sztuczna inteligencja?

Umiejętności AI są ogromne i stale rosną, jednak wśród funkcji sztucznej inteligencji najczęściej spotykanych w życiu codziennym wymienić można:

  • analizę danych,
  • rozpoznawanie i analizowanie obrazów,
  • zamianę mowy na tekst i odwrotnie,
  • rozpoznawanie komunikatów głosowych,
  • wspieranie podejmowania dobrych decyzji,
  • automatyczne wypełnianie danych.

Do czego jest stosowana sztuczna inteligencja?

Możliwości zastosowania sztucznej inteligencji są nieograniczone. Jej uniwersalność pozwala na zastosowanie jej w niemal wszystkich branżach. AI znajduje zastosowanie zarówno w skomplikowanych zabiegach chirurgicznych, jak i w sektorze bankowym np. do wychwytywania podejrzanych transakcji. Wskazuje to na wszechstronność sztucznej inteligencji, która może być zorientowana na jedno zadanie (słaba) np. w grach video lub na wykonywanie zadań o wiele bardziej złożonych (silna) np. w samochodach samojezdnych. Ograniczeniem dla sztucznej inteligencji na jej obecnym etapie rozwoju jest w zasadzie jedynie ludzka wyobraźnia.

Co nasza firma wie o sztucznej inteligencji?

Nasz autorski system Bpower2 wykorzystuje sztuczną inteligencję w niezwykle funkcjonalny sposób. Dzięki temu jest w stanie ułatwić i usprawnić pracę firmy z każdej branży. Odkrywaj jego możliwości – więcej na ten temat tutaj:

NAUCZANIE MASZYNOWE

Źródło: https://www.investopedia.com/terms/a/artificial-intelligence-ai.asp

Śledź nas na

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna
Katarzyna
2 years ago

Czy jest możliwość rozpoznawania sygnatury sprawy sądowej?

administrador
Admin
1 year ago
Reply to  Katarzyna

Tak, jak najbardziej.